Sposoby, aby zapobiec złemu zachowaniu psa, gdy jesteś poza domemKiedy musisz zostawić swojego psa w domu samego, jest to przerażająca perspektywa dla was obu. Jest to przerażające dla twojego psa, ponieważ będzie tęsknił za tobą i jest to nerwowe dla ciebie, ponieważ martwisz się o to, co może dostać się do, gdy nie ma cię tam. I nie bez powodu. Nawet najbardziej przyjazny, najlepiej przystosowany pies może źle się zachowywać, gdy zostanie w domu sam. Czy to z nudów, czy z samotności, wiele psów jest znanych z tego, że zjadają domowe rośliny, gryzą meble, a nawet wyrywają się z własnego domu w poszukiwaniu towarzystwa. Niewłaściwie zachowujące się psy mogą wyrządzić znaczne szkody, gdy są pozostawione bez nadzoru, dlatego też stworzyliśmy listę 6 sposobów, aby zapobiec niewłaściwemu zachowaniu psa, gdy jesteś poza domem.

Ukryj niebezpieczne przedmioty, kiedy wychodzisz

Byłbyś zaskoczony, jak wiele psów będzie żuć drewnianą łyżkę lub zabawkę do żucia pozostawioną w zasięgu ręki nawet wtedy, gdy ich właściciele są w domu. Czy to z nudów, czy z niepokoju, żucie jest częstym problemem dla wielu psów i może być ukojone dzięki odpowiednim zabawkom. Upewnij się, że wszystkie przedmioty do żucia Twojego psa znajdują się poza zasięgiem, kiedy zostawiasz go samego. Warto podjąć dodatkowy wysiłek, aby zabezpieczyć rzeczy, które posiadasz, a to pomoże uchronić psa przed uczuciem niepokoju, gdy będzie czekał na Twój powrót.

Zapewnij psu dużo ruchu przed wyjściem

Zmęczony pies to prawie zawsze dobry pies. Dokładne ćwiczenie psa przed wyjściem jest jednym z najbardziej niezawodnych sposobów zapobiegania niewłaściwym zachowaniom podczas Twojej nieobecności. Zmęczony pies rzadziej pakuje się w kłopoty podczas Twojej nieobecności, rzadziej odczuwa niepokój lub nudę, rzadziej też nadmiernie szczeka podczas Twojej nieobecności.

Warto zainwestować trochę czasu w rutynę ćwiczeń dla swojego psa przed wyjazdem, ponieważ sprawi to, że będzie on znacznie mniej skłonny do niewłaściwego zachowania podczas Twojej nieobecności.

Korzystaj z usług opiekuna podczas twojej nieobecności

Spacerowicze to wynajęci towarzysze, którzy zatrzymują się w Twoim domu, aby zabrać psa na spacer kilka razy w tygodniu. W zależności od okoliczności, opiekunka może być dobrą alternatywą dla pozostawienia psa samego w domu. Jeśli pracujesz na długie zmiany lub masz elastyczny harmonogram, opiekun może pomóc Ci zapewnić psu ćwiczenia i socjalizację, gdy jesteś zajęty pracą.

Spacerownik jest doskonałym wyborem, jeśli często przebywasz poza domem lub jeśli masz tendencję do wracania do domu z rozwydrzonym psem, który jest znudzony i samotny. Jeśli nie ma Cię tylko przez kilka godzin od czasu do czasu, opiekunka może nie być warta zachodu. Zamiast tego możesz skorzystać z pomocy opiekunki. Opiekunka do psa zapewnia wiele z tych samych korzyści, co spacerowicze, ale również pozostaje z psem, gdy Cię nie ma, dając mu towarzystwo, którego potrzebuje.

Ustal niezawodne miejsce pobytu psa

Psy źle się zachowują, gdy zostają same, ponieważ są niespokojne i nie wiedzą, co jeszcze mogą zrobić. Dobrym sposobem, aby temu zapobiec, jest ustanowienie niezawodnego miejsca, w którym pies może pozostać, gdy cię nie ma. Miejsce, które wybierzesz może być klatką dla psa, małym pokojem lub kojcem dla psa. Umieść w tym miejscu kilka zabawek i smakołyków, aby uczynić je wyjątkowo atrakcyjnym, a prawdopodobnie przekonasz się, że Twój pies będzie znacznie mniej niespokojny, kiedy wyjdziesz.

Pies, który wie, że ma pewne miejsce, w którym może pozostać, kiedy Cię nie ma, jest o wiele mniej skłonny do odczuwania niepokoju, nudy lub niewłaściwego zachowania. Skrzynia dla psa jest najczęściej używanym miejscem pobytu, ale jeśli masz psa, który nienawidzi swojej skrzyni, możesz zamiast niej użyć małego pokoju lub kojca dla psa.

Zamykaj drzwi i okna, gdy wychodzisz

Jeśli twój pies źle zachowuje się, gdy wychodzisz, może to być spowodowane tym, że myśli, że ma otwarte zaproszenie do zbadania okolicy. Zapobiegaj temu, zamykając drzwi i okna, gdy wychodzisz. Dzięki temu pies nie będzie mógł się wydostać, a tym samym nie będzie mógł wpaść w kłopoty. Jeśli często pozostawiasz drzwi lub okna otwarte dla psa, może on nauczyć się je otwierać, gdy wychodzisz. Pamiętaj, aby zamykać drzwi i okna po wyjściu, aby uniemożliwić psu dostęp do miejsc, w których nie powinien przebywać.

Jeśli wiesz, że Twój pies może popchnąć otwarte drzwi lub okno, gdy Cię nie będzie, możesz rozważyć zainstalowanie blokady drzwi lub skontaktowanie się z profesjonalistą w celu zainstalowania zamka. Blokada drzwi uniemożliwi Twojemu psu pchanie drzwi, natomiast zamek pomoże utrzymać psa z dala od niektórych pomieszczeń.

Kiedy musisz zostawić swojego psa samego w domu, jest to przerażająca perspektywa dla was obojga. To przerażające dla twojego psa, ponieważ będzie tęsknił za tobą, a to nerwowe dla ciebie, ponieważ martwisz się o to, co może dostać się do, gdy nie jesteś tam. Oboje możecie odpocząć łatwiej, gdy zastosujecie się do tych wskazówek, aby zapobiec niewłaściwemu zachowaniu psa, gdy jesteście poza domem. Nie zapominaj o nagradzaniu i chwaleniu swojego psa, gdy Cię nie ma. Twój pies prawdopodobnie będzie odczuwał niepokój podczas Twojej nieobecności, więc doceni odrobinę dodatkowego uspokojenia.